Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

StuG 40 ausf. F / GPM /

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Demon
Czołgista / Tankman

StuG 40 ausf. F / GPM /

Post autor: Demon » 05 marca 2017, 18:50

Nawet nie wiadomo kiedy dotarłem do końca budowy StuGa. Odkąd się ukazał, bardzo chciałem go mieć…a więc w tej chwili mogę zawiesić modelarstwo na kołku…żartowałem ;)
Co by tu napisać. Model kleiło się całkiem sympatycznie, miał kilka błędów czy problematycznych momentów, ale nie spowodowały one, że odbiór całej wycinanki byłby negatywny – jest wprost przeciwnie, jestem z niej zadowolony (nie mylić z moim wykonaniem modelu, bo to jest odrębny temat).
Model uzupełniłem o trochę elementów, typu nity czy śruby oraz jakieś drobiazgi przy otwartych lukach i klapach celem uplastycznienia. No i beczka ukradziona z Mercedesa L3000 z Modelika ;)
Jednym z bardziej charakterystycznych elementów tego modelu to gąsienice, ja nie byłbym w stanie wykonać ich w wersji hand-made, natomiast lasery są takie jakieś jednowymiarowe, do tego ich ułożenie na kołach, zwłaszcza podtrzymujących jest średnie. Cóż, jakiś tam kompromis, pomiędzy kulawymi możliwościami, a wyglądem.
Ze względu na fabryczną waloryzację, tym razem oprócz wspomnianych gąsienic niczym modelu nie proszkowałem.
Miałem pomysł, ba, w wyobraźni widzę dokładnie i ze szczegółami podstawkę pod ten model. Można by rzec, że mam, wymyślony każdy jej fragment, ale jako, że:
1. nie mam jej gdzie postawić;
2. nie umiem tego co sobie wymyśliłem zrobić ;)
model jest bez podstawki 
Zapraszam do oglądania i komentowania. Zdjęć proszę nie powiększać, bo wyjdą babole ;)

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 18:59 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 marca 2017, 19:08

No i wyszedł " zimny drań' .
Ma kilka niedomagań związanych z opracowaniem, ale w ostatecznym efekcie daje jak najlepsze wrażenia.
Jedyna uwaga po pierwszym oglądaniu to korytko dla anteny nie leży w osi składania się tejże. Spróbuj korytko lekko nagiąć by "bat" wchodził do środka ;-)
Obrazek

Nie rozumiem także rygli włazów załogi na baszcie.
Co autor miał na myśli, skoro były to płaskowniki.
Obrazek

Na szybko znalazłem zdjęcie włazu z ryglem, co prawda z wersji G, ale to tak samo działało. Jeśli poszukasz zdjęć stuga F8 remontowanego obecnie w Belgii to będziesz miał całą encyklopedię wersji F8.
Załączniki
53102617.jpg
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 19:22 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 4 razy.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 05 marca 2017, 19:24

No właśnie. Korytka. Nikuta to nie pasowało, żeby było pod samymi antenami. Nie bardzo jak to jest przerobić.
Rygle. O ile wygląd rygli włazów do przekładni, znalazłem na zdjęciach, to fotek włazów załogi nie znalazłem, więc to co widać to jest jakaś kompilacja tego co wypatrzyłem na zdjęciach modeli plasticzanych.

Awatar użytkownika
Borowy
Czołgista / Tankman

Post autor: Borowy » 05 marca 2017, 19:43

Witam :honoring: Raz już pochwaliłem jak wykonałeś ten model, ale pochwalę jeszcze raz :mrgreen: Piszesz, że gąsienice wydają się ,,jednowymiarowe". Trochę śniegu ze sody nałożonego na nie zmieniło by zupełnie ich wygląd. Ale nie wiem czy nie robiąc podstawki chciałbyś taki mały ,,myk" ;) zrobić.
Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 marca 2017, 20:14

Tu masz film z renowacji pojazdu
https://www.youtube.com/watch?v=tURgVb-N_Gs

i stronka
http://tank-photographs.s3-website-eu-w ... lgium.html

a tu
kolejne

Jeśli masz stary model GPM, stuga IIIF to tam korytko pasowało idealnie.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 marca 2017, 20:16 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 05 marca 2017, 20:29

Blokada włazu powinna się udać przerobić bez problemu. Co do koryta spróbuję...problemem jest to ze jest poglutowany na sztywno. Jak się coś uda, zamieszczę stosowne fotki. Dzięki za materiały.

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 06 marca 2017, 19:56

Bardzo ładnie wyszedł Ci ten model.
Pojazd bardzo ciekawy, malowanie, szerokie gąsienice i te wszystkie dodatki na pace powodują, że model wygląda bardzo efektownie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 06 marca 2017, 21:28

Bardzo mi się podoba, bo rewelacyjnie skleiłeś ten model w standardzie :okok:
A to, że jest to niemiecka maszyna, i to w dodatku Stug, to podoba mi się jeszcze bardziej oklask2

Moje gratulacje :honoring:
Ostatnio zmieniony 06 marca 2017, 21:28 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Darek1207
Czołgista / Tankman

Post autor: Darek1207 » 19 marca 2017, 20:16

Piękny model jak zwykle, sklejony czyściutko i dokładnie.
Gratuluję.
Który to już model w kolekcji?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów Osi/Axis vehicles gallery/”