Forum index Modele Broni Pancernej
II wojny swiatowej w skali 1 - 25/ 1-25 SCALE ARMOR FORUM

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in  Chat

Previous topic :: Next topic
SU-100 / projekt wlasny / wzgorza Golan 1973r.
Author Message
mrafalsk 
Czołgista / Tankman

Posted: 22 October 2015, 18:29   SU-100 / projekt własny / wzgórza Golan 1973r.

Witam,

Równolegle z SU-85M projektowałem i budowałem działo SU-100. Pojazdy te różniły się kilkoma szczegółami: inne działo z jarzmem zewnętrznym, płyty boczne wychodzące poza płytę tylną przedziału bojowego, brak włazu na tylnej ścianie przedziału bojowego, inny właz dowódcy, skrzynka na prawym błotniku, inne liny holownicze (umieszczone są na lewej płycie przedziału bojowego, koła nośne typu spajder. Myślałem o malowaniu. Jest taka duża ilość "zielonych" modeli, że zacząłem szukać czegoś innego. Wietnam? Też zielony. I znalazłem w jakieś publikacji malowanie armii egipskiej z 1973roku. Model będzie w kamuflażu żółto-brązowym.
Od początku zakładałem, że koła i gąski będą z żywicy. Wolę czas poświęcić na nowy projekt. Oczywiście papierową wersję sprawdziłem. Na zrobienie podwozia, koła + gąsienice, czyli odcięcie wlewek, usunięcie resztek wlewek, dopasowanie otworów w kołach do średnicy osi, wywiercenie otworków w ogniwach gąsienicy i połączenie ogniw w gąsienice poświęciłem ok. 16 godzin roboczych. Efekt widać.
Dodatkowo wykorzystałem lampę i sygnał dźwiękowy żywicy. Wszystkie te elementy z żywicy są dostępne w sklepie Panzer Hobby Art.
Po pomalowaniu kolorami podstawowymi dostałem taki oto model:

Tym razem chciałem model ustawić na jakiejś podstawce. Szukałem zdjęć i znalazłem jedno, co mi przypadło do gustu. Przedstawia ono kilka wraków wzdłuż drogi ze wzgórz Golan. Na pierwszym planie stał SU-100.

Pomysł jest taki: SU-100 wjeżdżając na drogę najeżdża na minę, która rozrywa gąsienicę i urywa pierwsze koło. Gąsienica częściowo rozwija się na drogę. Po zabawie z podstawką i brudzeniem udało się wyprodukować coś takiego:

Pozdrawiam
Michał

Darek1207 
Czołgista / Tankman

Posted: 26 October 2015, 06:37   

Muszę przyznać że wygląda to bardzo ciekawie.
Nigdy nie robiłem podstawek do modeli i trudno mi ocenić realizm, ale mi bardzo przypadła całość do gustu.
Gratuluje.

Tommy T.B. 
Czołgista / Tankman

Posted: 26 October 2015, 16:50   

Całkiem ciekawa diorama, to jest pomysł na to, jak jeszcze bardziej podnieść walory swojego modelu.
Myślę, że "zdjęcie tygodnia" będzie wstępem do przyszłych wyróżnień za tą pracę ;)
Gratuluję wykonania i pomysłu :okok:

TankIndustry 
Czołgista / Tankman

Posted: 7 November 2015, 22:00   

Very nice work, the finish is tremendous!

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Visitor Map