Niemieckie ciężkie samochody pancerne SdKfz 232, 233, 263.

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Niemieckie ciężkie samochody pancerne SdKfz 232, 233, 263.

Post autor: Slawomir Bloch » 29 czerwca 2017, 15:09

Witam Koleżanki i Kolegów!
Po długim czasie dziś wreszcie udało mi się zrobić zdjęcia ukończonych trzech modeli niemieckich pojazdów pancernych, a mianowicie ciężkiego samochodu pancernego z radiostacją, czyli SdKfz 232-Funk (8 Rad), ciężkiego samochodu pancernego wsparcia ogniowego SdKfz 233 (8 Rad) 7,5 cm KwK 37 L/24„Stummel” i wozu łączności SdKfz 263. Wszystkie trzy pojazdy budowane są z „żółtych” GPM-ów o nr 99, 100 i 101 z uzupełnieniem o różne detale, które samodzielnie wykonałem na podstawie bogatej dokumentacji książkowo-internetowej. Modele zawierają też elementy plastikowe jak np. gaśnice, 3 lampy Notek, które zakupiłem z sklepie Piterpanzera. Dziękuję mu jeszcze raz za dodatkowe prezenty, które przesłał wraz z zakupami a przede wszystkim za figurki, które pojawią się przy modelach, gdy będę robił sesję plenerową.
Modele tych pojazdów będę prezentował w oddzielnych galeriach, natomiast krótka relacja z budowy jest jedna, ponieważ jak widać na zdjęciach podwozia i bryły kadłuba są identyczne. Tutaj też na tych surówkach przed pomalowaniem i przyklejeniem różnych detali chciałbym pokazać to, czego już nie będzie widać np. po przyklejeniu kół, których musiałem wykonać 27 (3x8+ 3 zapasowe). Horror kołowy :playing:
Tak wyglądały taśmowe etapy budowy modeli i ich malowania. Czyli koła dla wszystkich, mosty i resory, skrzynki narzędziowe itp. Zróżnicowane są za to miejsca, gdzie te elementy były mocowane na np. błotnikach , bo na każdym dokumentalnym zdjęciu jest to inaczej. Na ostatnim zdjęciu jest wyposażenie, czyli to wszystko, co zrobiłem sam (oprócz 3 kanistrów i torby z menażką) i co musiałem przymocować na pancerzach lub w przypadku Stummela SdKfz 233 także i w środku pojazdu.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek,
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”