AEC Matador /Answer

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Demon
Czołgista / Tankman

AEC Matador /Answer

Post autor: Demon » 09 grudnia 2017, 17:33

2017.12.09
Już jakiś czas temu, a właściwie to zaraz po Przeciszowie wziąłem na warsztat kolejny model. Tym razem padło na cos alianckiego, co za mną od jakiegoś czasu chodziło, ze względu na swoją brzydotę – AEC Matador z Answera.
Na początku wziąłem się za koła, zostawiane na koniec potrafią zmęczyć. Zastanawiałem się, czy nie zostawić ich w standardzie, ale różnica kolorystyczna bieżnika i karkasu opony nie pozwoliła na to. Następnie poleciało już w kolejności, tzn. rama i jej wyposażenie. Problemów z klejeniem nie było, natomiast po zmontowaniu kilku elementów w całość okazało się, że nieco odbiegają od oryginału. Zaczęło się więc modyfikowanie i uzupełnianie. Model jest wyposażony w silnik, jest on w formie mocno blokowej, ale tego akurat postanowiłem nie zmieniać – widoczny będzie tylko kawałek miski olejowej. Tutaj w ramach modyfikacji postanowiłem go pomalować, bo jasnoszary kolor kompletnie mi się nie podobał, Na bieżącym etapie koła są nałożone tylko na sucho, ale zaraz będą przyklejone na gotowo. Do skończenia ramy brakuje jeszcze tylko tłumika. Zastanawiam się czy model brudzić, czy zostawić tak jak jest. Przychylam się do pierwszej opcji, ale jeszcze nie jestem przekonany.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2017, 18:38 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 09 grudnia 2017, 18:37

Fajny temat, szkoda, że nie znam zdjęć tego pojazdu w Kontynentu.
Zdjęcie opony pokazuje problem z długością oklejki, czyli bieżnikiem.
Coś za mocno przyciąłeś z bocznych oklejek, czy inny problem?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 11 grudnia 2017, 16:36

Problemem są oklejki z bieżnikiem. Oklejek bocznych nie zmieniałem. Są za dlugie o jakieś 1 - 1,5mm i potem wychodzi jak na zdjęciu.

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 06 stycznia 2018, 17:40

Dzień dobry.
Od ostatniej aktualizacji pracowałem nad kabiną. Oprócz tego co przewidziano w opracowaniu, postanowiłem wprowadzić kilka uzupełnień. Zmodyfikowałem poszycie foteli, właśnie wspomnianymi wyżej chusteczkami. Dodałem trochę nitów (jeszcze nie wszystkie są przyklejone). Wprowadziłem też swojego rodzaju lubianą przeze mnie scenkę rodzajową z życia załogi ;) Zdjęcie przed montażem dachu, bo po nim, niewiele w środku widać. Nie wiem natomiast o co chodziło w uwagach dotyczących za niskiej kabiny, w zakresie zewnętrznego obrysu pasowało mi wszystko. Pewien problem miałem z czym innym, a mianowicie osłoną silnika. W opracowaniu jest to element wiszący w powietrzu, bez wręg utrzymujących jego kształt. Skserowałem sobie dwukrotnie tylną ścianę kabiny, gdzie zaznaczony jest kształt w jaki ten element powinien być ukształtowany i z niego zrobiłem wręgę. Sama osłona nie jest na całej długości kabiny, z przodu jest element 107 A…który nie bardzo zrozumiałem jak ma być umiejscowiony, wypełniłem więc nim powstałą po przyklejeniu osłony szczelinę…i tutaj pojawił się problem, gdyż środkowa, dodane przeze mnie wręga, pozwalała wprawdzie na montaż kabiny na silniku, ale nie dawała możliwości prawidłowego umiejscowienia jej. Nie pozostało nic innego jak usunięcie jej. Udało się bez szkód i kabinę można teraz prawidłowo ustawić. Całość nie jest jeszcze przyklejona do ramy.

ObrazekObrazekObrazek

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 21 stycznia 2018, 20:53

Nie ma co się obijać, więc lecimy dalej z robotą. Kolejnym elementem jest paka. Zdawałoby się, że to prosty element – podłoga i cztery ściany, ale jednak trochę dłubania jest. Na zdjęciach stan aktualny, jeszcze trochę pracy przede mną. Ostatnie fotki całości tylko przymierzone, bez montowania na stałe.

ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2018, 21:23 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 27 stycznia 2018, 18:25

Widzę, że brzydal urósł do pokaźnych rozmiarów z bardzo dobrym efektem.
Bardzo dobra robota Demonie. Kończ go i ruszaj z kolejnym tematem :okok:
Ostatnio zmieniony 27 stycznia 2018, 18:26 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 05 lutego 2018, 20:44

Witam w ostatniej aktualizacji przed galerią końcową.
Fajnie, że się moje wypociny podobają :D
Prace nad paką trwają. Oprócz ze dwóch setek nitów dodałem element życia załogi. Jakoś trzeba zabijać czas podczas długich przejazdów ;)

Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek » 05 lutego 2018, 21:20

Ależ Ty musisz lubić to nitowanie ;-)
Świetny pomysł z tymi plakatami i kartami :okok:
Ostatnio zmieniony 05 lutego 2018, 21:20 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 05 lutego 2018, 22:13

Extra to wszystko wygląda :okok:
Coś mi się wydaje, że towarzystwo chętniej jeździło takimi autobusami z miękkim dachem :-)

Demon
Czołgista / Tankman

Post autor: Demon » 13 lutego 2018, 23:06

Przed galerią nie miało już być aktualizacji…i nie będzie. Będzie jedynie mały suplement dotyczący budowy paki i zagadnienia co do którego były pytania w trakcie klejenia, a które wtedy nie wiedziałem jak rozwiązać, a mianowicie plandeki.
na zdjęciach kolejne etapy uzupełniania wyposażenia skrzyni oraz puzzle gotowe do pudrowania. Pierwszy raz w ten sposób podszedłem do modelu, nie składającego w całość w momencie wykonania jakiegoś podzespołu.

Mój sposób na plandekę jest taki. Chusteczkę higieniczną posprajowałem dwustronnie farbą jak na zdjęciu. Ma ona takie cechy, ze wysycha błyskawicznie, a do tego usztywnia chusteczkę i umożliwia prace nad nią. Ważne aby nie przelać jej nie wiadomo jak mocno. Jak wyschnie, oddzielamy poszczególne warstwy - moim przypadku były 4,więc odpadły dwie wewnętrzne i zostały dwie zewnętrzne. Taka chusteczkę można delikatnie wycinać, kształtować podklejać, zwijać i co się tam komu podoba. Ja po wycięciu otworów na linkę mocującą, zaimpregnowałem je Superglue od środka, aby nie targały się.
Obrazek

Wygląda to tak:
ObrazekObrazekObrazek

Zapraszam równocześnie do galerii końcowej.
Ostatnio zmieniony 14 lutego 2018, 08:42 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”