AEC Dorchester /Świat z Kartonu/1 Dywizja Pancerna

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

malakser
Czołgista / Tankman

AEC Dorchester /Świat z Kartonu/1 Dywizja Pancerna

Post autor: malakser » 25 listopada 2018, 11:16

Jest to opancerzony wóz dowodzenia z okresu II WŚ z I Dywizji Pancernej gen. Maczka. Projektant Mariusz Kita . Pokrak brzydki że aż ładny :) Model stosunkowo uproszczony ( nie ma nawet wnętrza kabiny ) . Można rzec że tylko bryła pojazdu . Druk cyfrowy więc CA lakiery nitro i tym podobne rzeczy odpadają . Klapy na dachu wkleiłem odwrotnie ale za późno się zorientowałem i już tak zostały . Mając już gotowy model robiłem jakieś drobne poprawki malarskie i maznąłem nie tam gdzie potrzeba :( Zupełnie odruchowo wacik terpentyna i chciałem usunąć nadmiar farby i niestety efekt toner zszedł do zera pozostawiając białą plamę . Stąd ten kufer medyczny maskujący plamę :) Model "lakierowany " fiskatywą dla plastyków .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Re: [G] AEC Dorchester Świat z kartonu

Post autor: Tommy T.B. » 25 listopada 2018, 12:25

Brzydki to fakt, ale ostatecznie model całkiem przyjemny w odbiorze ;)
Co do jakości sklejania i błędów, to powiem tak - zdarza się to nawet najlepszym.
Ważne jest, abyś się nie zniechęcał i walczył dalej, a kolejny model będzie już tylko lepszy.
Jedyne co się bardzo rzuca w oczy to niekonsekwencja brudzenia, tzn., tu i ówdzie zapodałeś ślady eksploatacyjne, natomiast podwozie wygląda jak z fabryki ;)

Reasumując, gratuluję ukończenia :okok:

Awatar użytkownika
Rzeźnik
Czołgista / Tankman

Re: AEC Dorchester /Świat z Kartonu/1 Dywizja Pancerna

Post autor: Rzeźnik » 26 listopada 2018, 07:12

O matko moja, jakie to paskudne. Co Cię skłoniło do klejenia takiego potworka? :)

Co do wykonania to podoba mi się. Fajnie sklejony standard. Moje uwagi to: pofalowany dach, brudzenie podwozia na które zwrócił uwagę już Tommy. Nie jestem pewny, ale lakier chyba za bardzo się błyszczy.

Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek » 26 listopada 2018, 20:40

Brawa za temat. Co to modeli drukowanych cyfrowo; ich lakierowanie i brudzenie to dla mnie odległa pieśń przyszłości, więc nie będę tego oceniał. Szkoda, że nie było relacji.

malakser
Czołgista / Tankman

Post autor: malakser » 01 grudnia 2018, 16:14

Dziękuje wszystkim za mile słowa . Druk cyfrowy ma to do siebie ze sam w sobie jest błyszczący a lakier mimo że matowy to jeszcze to uwypuklił .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”