Czolg ciezki KW-1/MM/front wschodni 1941r.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Czolg ciezki KW-1/MM/front wschodni 1941r.

Post autor: Slawomir Bloch » 12 stycznia 2007, 20:48

Jak ze zdziwieniem stwierdziłem po wykonaniu przez Piotra podziału w Galerii na poszczególne grupy tematyczne, że jeszcze się nie "wepchałem" ze swoimi modelami na forum rosyjskie :lol:
Żeby nadrobić ten brak i stosownie do pory roku "zimowej" (jak na razie tylko z nazwy)oraz wyświetlanego filmu "Stalingrad", zamieszczam model ciężkiego czołgu KW-1 (od imienia i nazwiska ówczesnego ludowego komisarza obrony ZSRR Klimenta Woroszyłowa. W momencie rozpoczęcia planu Barbarossa czyli ataku Niemiec na ZSRR dn.22.VI. 1941 r. Rosjanie dysponowali 639 tymi wozami.
W latach 1939-42 były to czołgi najlepiej opancerzone i uzbrojone nie mające swojego odpowiednika w armiach alianckich ani niemieckiej i dlatego największe straty nie poniosły w wyniku działania niemieckiego lotnictwa i armat plot. 88 mm(żadna inna armata p. panc nie była w stanie nic zrobić) ale w wyniku awarii, braku części i paliwa oraz ugrzęźnięcia czy łamania się mostów.
Czołgi te w różnych wersjach (łącznie ok 10000 szt.) wykorzystywano na całym froncie wschodnim do połowy 1944 r. a nieliczne dotrwały do maja 1945.
Model ten należący też do moich "dinozaurów" wykonałem z MM nr 4 z 1981 r. posiłkując się planami modelarskimi. Przedstawia on pojazd w malowaniu "zimowym" i oznaczeniu radzieckich "gwardyjskich" jednostek pancernych w wersji z wieżą spawaną i armatą ZiS-5 kal. 76,2mm i kołami jezdnymi z wewnętrzną amortyzacją.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Witam Wszystkich jeszcze raz!
Chcąc wywiązać się ze złożonej dawno obietnicy, że dla każdego z prezentowanych tu moich modeli postaram się zrobić jakąś sensowną sesję plenerową postanowiłem wybrać się w plener z dwoma modelami, które mają stosowny do tej pory roku kamuflaż czyli BT-7 i KW-1. Poza tym już tęsknię za niekoniecznie zimowymi wycieczkami w teren, by zażyć więcej ruchu, co było dodatkowym czynnikiem motywacyjnym.
Korzystając z pięknej pogody spakowałem te modele i pojechałem na swój plac zabaw czyli działkę pod Krosnem.
Niestety, nie przewidziałem, że na południowym stoku słońce poczyniło już takie spustoszenia w pięknej jeszcze kilka dni wcześniej zimowej szacie śnieżnej, że robienie zdjęć z większej odległości było niemożliwe.
Musiałem więc postępować na tych płachetkach śniegu jakie zostały metodą zastosowaną przy zdjęciach plenerowych A9, Bishopa i Valentine'a z "miniaturową pustynią". Nie jestem więc zbytnio zadowolony z efektu, ale może kiedyś to poprawię. Miłych wrażeń przy oglądaniu.

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lutego 2015, 15:12 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 12 stycznia 2007, 22:25

Następny piękny model spod Twojej ręki

Eliade
Czołgista / Tankman

Mój KW-1

Post autor: Eliade » 14 marca 2007, 22:36

Czy pomożecie mi? w jaki sposób wprowadza się do galerii modele. Jestem nowicjuszem. Chcę się podzieliś z moim KW-1 z MM

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 15 marca 2007, 00:09

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 15 marca 2007, 19:10

Kolego Eliade! Odpisałem już Ci na Twój apel o pomoc we wstawianiu zdjęć na Forum.
Dla mnie też początkowo było to trudne ale bardzo szybko się nauczyłem dzięki pomocy Kolegów i wskazówkom zawartym w takich linkach jak podał Ci powyżej Mariusz. Jeżeli mimo tych wskazówek nic nie da się zrobić to pytaj śmiało. Powodzenia!!!
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Eliade
Czołgista / Tankman

KW-1

Post autor: Eliade » 17 marca 2007, 01:44

Dziękuję Panom Sławomirowi i Mariuszowi za wsparcie.
Udało mi się w końcu dołączyć linki do zdjęć do nowego tematu KW-1 w grupie galerii pojazdów rosyjskich, ale niestety nie potrafię załączyć zdjęć, jak to zrobił Pan Sławomir. Pomooooooocyyyyyyy

Artur linki wykasowałem, a w Twoim wątku KW1 opisałem wstawianie raz jeszcze. Piter
Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Eliade, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 18 lutego 2015, 22:43

Tutaj załączam jeszcze wspólną galerię obu prezentowanych tu modeli, czyli BT-7 i KW-1, które to galerie uzupełniłem o zdjęcia plenerowe, ale zabrakło mi już "pirotechniki" , którą zużyłem za szybko i w sposób niepełny, gdyż w tej wilgoci płatała figle z zapłonem. :oops:

Obrazek, Obrazek,
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. » 19 lutego 2015, 16:37

No Sławku, pohasałeś z galerią na bogato :okok:

Super pomysł na zdjęcia w plenerze, zasłona dymna, leje po bombach... itp. -genialnie!

Tylko, żeby Ci do głowy nie przyszedł pomysł, aby urzeczywistnić wybuch pod pojazdem w postaci petardy :trollface:

Pozdrawiam serdecznie
Tommy
Ostatnio zmieniony 19 lutego 2015, 16:37 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 19 lutego 2015, 22:25

Sławek obudził się z zimowego snu? Super.
Bardzo klimatyczne zdjęcia na tych smutnych resztkach śniegu. Szkoda, że to nie puszysty śnieg, efekt byłby jeszcze lepszy, bo ta zmarzlina na zbliżeniach trochę przeskalowana no i pancerne kolosy powinny się jednak zapaść w śnieg. Ślad po trakach robiłeś pewnie po ustawieniu modeli i dochodzą do czołgu, a gdyby były także pod nim było by z wisienką na torcie.
Pomysł z lejami i dymami bardzo fajny, już nas do tego przyzwyczaiłeś pustynną sesją.
Jak sypnie świeżym śniegiem spróbujesz w puchu?
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 20 lutego 2015, 15:09

Dzięki Koledzy za pozytywny odzew, co do mojego spontanicznego wypadu ze "śnieżnymi" modelami.
Może petardy nie będę detonował pod modelem, bo jednak szkoda efektów własnej pracy, a od czasu jak spalałem modele jednak zmądrzałem, ale jakiś solidny dymek by się przydał :-)
Piotrze nie spałem, bo i dwoje wnucząt a trzecie w drodze, obowiązki zawodowe i rodzinne raczej na to nie pozwalają :-) tak więc i na zabawę trochę mniej czasu. Co do tego śniegu, to masz całkowitą rację, bo już to zobaczyłem jak stanąłem na działce, ale pogoda była piękna, chwilka czasu wolnego, więc spróbowałem zabawy, z góry wiedząc, że nie ten efekt. Ale, cóż jeżeli się tylko uda, to zrobię to jeszcze raz, jak napisałem, tym bardziej, że mam jeszcze T54 w białe łaty.
A ślady robiłem gąsienicami modelu zanim postawiłem go na wybranym miejscu, tylko ten mokry śnieg nie zawsze chciał się kształtować pod naciskiem gąsienic według moich oczekiwań.
Poza tym obawiałem się o gąsienice KW-1, które są z masy papierowej, że rozmokną w tej wilgoci i narobię sobie dodatkowego problemu. Jeżeli już w tym roku nie będzie puszystego, kopnego śniegu i leciutkiego mrozu (o czym tak bardzo powiem szczerze, że nie marzę) to poczekam na następną zimę smile-hiding
Sławomir Bloch

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”