Uwaga!
W związku ze zmianą silnika forum konieczny jest reset haseł użytkowników. Prosimy o skorzystanie z funkcji "Zapomniałem hasła". W razie problemów skontaktujcie się z administratorami.

Attention!
Due to forum engine switch it is necessary to reset user passwords. Please use "Forgot password" function. In case of problems please contact administrators.

Beachtung!
Aufgrund des forum engine switch müssen die Benutzerpasswörter zurückgesetzt werden. Bitte benutzen Sie die Funktion "Passwort vergessen". Bei Problemen wenden Sie sich bitte an die Administratoren.

Czołg ciężki T-35/Model Card/ZSRR Charków 1941 r.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Czołg ciężki T-35/Model Card/ZSRR Charków 1941 r.

Post autor: Slawomir Bloch » 27 maja 2007, 19:42

Witam Kolegów!
Tym razem po dłuższej przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi przedstawiam kolejny mój model, a mianowicie radziecki ciężki czołg T-35 wykonany z Model CARDU.
A tak przy okazji to jestem bardzo zafascynowany tymi wszystkimi pancernymi kolosami i chciałbym jeszcze zrobić do swojej kolekcji angielskiego „Independenta” i francuskiego „Char 2 C”, więc gdyby ktoś z Szanownych Kolegów dysponował dokumentacją, lub któreś Wydawnictwo pokusiłoby się o te modele to byłbym bardzo wdzięczny.
Mimo tak groźnego,wzbudzającego strach wyglądu i rozmiarów ten „lądowy krążownik” miał bardzo słabe walory bojowe a jego wprowadzenie do uzbrojenia Armii Radzieckiej jako tzw. czołgu przełamania było bardzo dyskusyjne.
Jednak był to jedyny taki na świecie wielowieżowy czołg produkowany seryjnie. T-35 wszedł warunkowo do uzbrojenia 11 sierpnia 1933 r. W latach 1934-39 wyprodukowano 59egzemplarze + 2 prototypy tych wozów a następnie jeszcze 6 szt.
Ich użycie bojowe w wojnie z Polską ograniczyło się wyłącznie do pełnienia roli garnizonu okupacyjnego w Stanisławowie przez 14 brygadę wyposażona w te czołgi, zaś po rozpoczęciu wojny z Niemcami większość wozów zastała porzucona lub zniszczona przez własne załogi z powodu dużej awaryjności, braku paliwa, ugrzęźnięcia i niemożliwości ewakuacji. Ostatnie egzemplarze tego czołgu w listopadzie i grudniu 1941 r. broniły Moskwy.
Model wykonany jest w barwach i oznakowaniu używanym w Związku Radzieckim przed II WŚ i przedstawia pojazd o numerze 1 z pierwszego plutonu trzeciej kompanii pierwszego batalionu. A na ostatnich dwóch zdjęciach jeszcze dodatkowo dla porównania „Dawid i Goliat” czyli prezentowany tu wcześniej pływający T-38 i twierdza na gąsienicach T-35!

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,

Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek,
Ostatnio zmieniony 18 września 2014, 18:44 przez Slawomir Bloch, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 27 maja 2007, 19:53

Prawdziwy kolos ,ciężki i nieruchliwy.
Bardzo się cieszę Sławku ,że wróciłeś do powiększania galerii i prezentacji Twoich modeli.

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Czołgista / Tankman

Post autor: Mariusz Kita » 27 maja 2007, 20:05

Kawał swietnego modelu,gratuluję

Awatar użytkownika
PiterATS
Czołgista / Tankman

Post autor: PiterATS » 27 maja 2007, 20:44

Piękny model, ale nasuwają mi się dwie wątpliwości. Z tego co wiem na T-35 nie były montowane boczne drabinki ani km DT, w formie broni p-lotniczej na wieży. Dlatego mam pytanie, czy model był robiony na podstawie zdjęcia konkretnego egzemplarza, bo jeśli tak to co innego.

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 28 maja 2007, 15:45

Dzięki Wam Koledzy za uznanie mojej twórczości!!!
Piotrze, swoje modele pojazdów z II WŚ będę dalej zamieszczał choć już pozostało ich niewiele a ta chwilowa przerwa spowodowana była brakiem czasu i dostępu do kompa, na którym mój syn kończył prace magisterską.
PiterATS, odnośnie drabinek to częściowo masz rację gdyż rzecz jasna nie były one montowane do eksploatacji bojowej-co jest zrozumiałe ( w moim modelu również wiszą tylko zaczepione na pancerzu osłaniającym elementy zawieszenia-jeśli chcesz to mogę zrobić zdjęcie czołgu bez drabinek i śladów ich odrywania :wink: ). Ja robię swoje modele w wersji "fabrycznej" , defiladowej, z parku obsługi technicznej więc jeśli znajdę w dokumentacji zdjęciowej elementy dodatkowego wyposażenia tych czołgów to też je wykonuję. A takie drabinki były stosowane w tych wozach dla ułatwienia pracy mechanikom.
Zaś co do przeciwlotniczego karabinu DT to uchwyty dla nich były jednak montowane na niektórych wersjach wieży T-35 na obrotowym pierścieniu włazu (tak samo jak w identycznej wieży na T-28)
Obrazek, Obrazek
a w wersji z prostokątnym włazem dospawywane do górnej płyty pancernej wieży obok włazu. Takie były wymogi frontu
Czy Cię przekonałem?-jeśli nie to jeszcze zeskanuję rysunek T-35 z Tiechniki Mołodioży gdzie są 2 drabinki z boku.
Pozdrawiam i życzę jak najwięcej satysfakcji z realizacji zainteresowań modelarskich!
Sławomir Bloch

MARIUSZ
Czołgista / Tankman

Post autor: MARIUSZ » 10 czerwca 2007, 20:45

Piękna twierdza na gąsienicach!
Od razu przypominają mi się znalezione w necie fotki z albumów żołnierzy wehrmachtu z frontu rosyjskiego ; pamiątkowe zdjęcia z "dziwadłami" pancernymi...
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 10 czerwca 2007, 20:49

Sławku ostatnie zdjęcie uhonorowałem i w portalu jest jak zdjęcie tygodnia.
Portal możecie zobaczyć klikając w logo forum lub tu.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 11 czerwca 2007, 21:49

Dzięki Panowie!
Piotrze-odpisałem Ci mailem. :oops:
Sławomir Bloch

pogromca tygrysa

Post autor: pogromca tygrysa » 16 czerwca 2007, 21:37

Fajny model
Mam pytanie czy można poprosić o galerię twojego MUSA

Awatar użytkownika
Kwiatek
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Post autor: Kwiatek » 17 czerwca 2007, 20:46

Na 99,9% chodzi o te Myszke ;)
Ukończone: T-40
Robione: T-26, Przodek
Planowane: także na "T", także radzieckie

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 17 czerwca 2007, 20:51

O ile życie było by piękniejsze ,gdyby pogromca (nie wiedzieć dlaczego piszący się z małej litery) nauczył się zasad ortografii,interpunkcji i starał się szanować Kolegów poprzez formę swoich postów.Czasem mam wrażenie ,że dziad gadający do obrazu może więcej osiągnąć.Jestem wytrwały i uparty i będę walczył nadal!
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
Slawomir Bloch
Czołgista / Tankman

Post autor: Slawomir Bloch » 19 czerwca 2007, 19:46

Sam wiem Piotrze od ponad 25 lat jak ciężka i niewdzięczna jest rola nauczyciela :'( Zaś z drugiej strony jak wiele daje satysfakcji. :grin:
Pogromco tygrysa-galerię Mausa zamieszczę jak tylko obrobię się z pracą zawodową i zrobię modelowi nową sesję zdjęciową. Jak Ci zależy na czasie to moje stare zdjęcia modelu znajdziesz (chyba) w czeluściach Forum Konradusa w galerii "niemiecki pancerny zwierzyniec"
Sławomir Bloch

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 23 czerwca 2007, 20:15

Miałeś Pogromco swoje 10 minut. Mógłbym ten post usunąć ,ale zostawię ,by inni widzieli jakie sobie wystawiasz świadectwo.Otrzymujesz Ostrzeżenie!

P.S. Post o którym pisałem ,a także kolejny chamski wpis Pogromcy zostały usunietę przez Przemka.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów rosyjskich/Russian vehicles gallery/”