SdKfz 124 WESPE /Military model/

Części do konwersji, stare edycje modeli w 1-24(25) / Accessories, conversion parts, old model editions at 1-24(25) / Teilen fuer die Konversion des Modellen, Die alte Ausgabe des Modellen im 1-24(25) Massstab

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
Kriztozz
Czołgista / Tankman

SdKfz 124 WESPE /Military model/

Post autor: Kriztozz » 09 lipca 2008, 18:04

Witam.

Chciałbym zaprezentować model Sd. Kfz. 124 WESPE z wydawnictwa pana Andrzeja Halińskiego.

Zdjęcie okładki, które wszyscy już pewnie już oglądali.

Obrazek

Model przedstawia SdKfz 124 Wespe z dywizji pancernej „Grossdeutschland” Kursk, lipiec 1943
Zawiera 10 arkuszy B4 z częściami kolorowymi. Posiada pełne wnętrze. Gąsienice tylko w postaci pojedynczych ogniw. Poniżej kilka zdjęć. Jakość druku b. dobra. Papier troszeczkę twardy (jak dla mnie), Przy zwijaniu się nie rozwarstwia. Przekłamań kolorów nie stwierdziłem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Oraz 98 rysunków montażowych. Rysunki dla mnie bardziej czytelne niż w wersji 3D. Co ciekawe model jest tak mały, że rysunki montażowe całości, są w skali 1:1. Dzięki temu można sobie wyobrazić jak będzie wyglądał po sklejeniu.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Instrukcja.

Czytelna. Zawiera dane techniczne, krótki opis historyczny, opis budowy. Kolejność wykonywania podzespołów modelu podzielona na: Haubicę, podstawę haubicy, celownik, silnik zbiornik, wentylator i bateria, skrzynia biegów, szkielet i wyposażenie wnętrza, kadłub i nadbudówka, płyta silnikowa, osłona haubicy, podwozie i gąsienice. Kolejność wykonywania dowolna, jednakże zalecane jest jej przestrzeganie w zakresie budowy poszczególnych podzespołów.

Stopień skomplikowania wysoki. Pełno drobnych elementów. Model wymaga staranności i jest pracochłonny.

Autorem opracowania modelu jest pan Tomasz Dębicki, a opracowanie graficzne wykonał pan Marcin Dworzecki

Zdjęcia prototypu można oglądać na stronie wydawnictwa: www.halinski.com.pl

To tyle tytułem prezentacji, resztę zobaczycie niedługo w mojej relacji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości na rynku modelarskim, akcesoria dodatkowe / Fresh unpacked / Frisch ausgepackt, Neuheiten”