T34-76 hexagonal turrets

Pytania, Technika / Technics, Questions, etc / Fragen, Techniken, etc

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

T34-76 hexagonal turrets

Post autor: PITERPANZER » 23 października 2009, 22:47

Słodki czas modelarstwa internetowego mam nadzieję się zakończył , powróciła wena i mimo zesztywniałych palców i twardniejącej z wiekiem soczewki zabrałem się za dokończenie otwartego projektu . Zmotywował mnie swoimi mailami Kolega Brad z USA .
Sama wieża w pierwotnej formie opracowana została przez Grzesia ZzB ,na mnie czekało tylko dostosowanie jej do modelu T34 z Tamiyi i wykonanie konwersji róznych odmian produkcyjnych.Zamęczyłem Mariusza Kitę prośbami o odpowiednie rysunki (żyjesz?) i ruszyłem do boju.
Oto pierwsze efekty prac .(Przy okazji , jako że wieżyczka dowódcy jest kompatybilna z wczesnymi wieżami T34-85 , SU85M i SU 100 tamte projekty także wkrótce ożyją.
:flag_gb:
Sweet time of internet modeling ended, I hope, returned vein, and despite stiff fingers and hardening with age, the lens sat down to complete the project open. Motivated me colleague Brad from the U.S with his e-mails .
The turret in its original form was developed by Gregor ZzB, just waiting for me to adapt it to the Tamiya model T34 and to convert to the different production varieties .
I " kill" Mariusz Kita my requests to the relevant drawings (are you alive?) And headed into battle.
Here are the first results of work. (By the way, as the commander's cupolla is compatible with the early turrets T34-85, SU100 and SU85M and those projects also will soon come to life.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec wieża o ostrych kątach ,wczesna wieża o kątach łagodnych w demontowalnym elementem pomiędzy włazami i wieżą o kątach łagodnych z kopułką dowódczą .
Do zamontowania wież konieczny był pierścień redukujący różnicę średnic w podstawach wież z armatą 76mm i 85mm .
At the end of the turret with hard edges, early soft edges turret with remove part between hatches, and a soft edges turret with commmander cupola .
To mount new turrets was necessary a ring of reducing the difference in base diameter of turret with 76mm and 85mm cannon .

Obrazek Obrazek Obrazek
Do wykonania jeszcze kilka modeli produkcyjnych, wśród których najbardziej boję się odmiany czelabińskiej, czyli tzw wieży tłoczonej.
I have to do next few production models, among which the most afraid Chelyabinsk variation, the so-called pressed turret.
Zapraszam do sklepu/Welcome to the shop !
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 26 października 2009, 16:39

Brad I receive all Your e mails.Don`t affraid please ,even try to send me next from another adress ,if You have got :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 05 stycznia 2010, 21:48

Kolejne testy z wieżą hexagonalną , pierwsza farba i przymiarki nim to wszystko zostanie utrwalone w żywicy.
Obrazek Obrazek Obrazek
Przy okazji powstał pierścień redukujący dla wczesnych wież o mniejszej średnicy , nowe koło z półpajeczyną i zbliżenie na kopułkę dowódczą .

Obrazek Obrazek Obrazek

Musiałem także sprawdzić to co Wam oferuję , czyli liny Eureki .
Jestem bardzo zadowolony :razz:

Obrazek Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 07 marca 2015, 11:35

Coś nowego w temacie, mały krok do przodu.
Nowe żywiczne gąsienice, peryskop, inne detale oraz błotniki z blaszki fototrawionej Abera.
Czekam na włazy i koła nowego opracowania.
New resin tracks, periscope, details and Aber PE fender to T34 and to SU85M/100.It`s rescaled, commersial version of his 1-35 kit
Obrazek
Obrazek
At first I receive from Aber PE fender to T34 and to SU85M/100.It`s rescaled, commersial version of his 1-35 kit
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 marca 2015, 23:06 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 marca 2015, 21:48

Było pewne, że to długo nie potrwa jak już usiądę do stołu .
Najpierw pomalowałem w 3 etapach gąsienice, by się nimi nacieszyć.
It was certain that it will not take long as I sit down to the table.
First I painted in 3 stages tracks to enjoy them
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Potem zmieniłem przód tamiyowskiego T34 wykonując wczesną, półokrągłą belkę taranową .
Then I changed the front of tamiya`s late T34 performing early, semi-circular ram beam. (what is english name? Is it "front girder"?)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

i poprawiłem osłonę kadłubowego km-u
and corrected shape of machine gun cover .
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 marca 2015, 23:12 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 16 marca 2015, 22:03

Przyszła pora na strop kadłuba.
Po pierwszych krokach wyglądało to tak.
It is time for the roof of the hull.
After the first steps, it looked as follow
Obrazek
Przy okazji uzyskałem 2 kratki wentylacyjne
By the way, I got 2 air vents.
Obrazek

Wiedziałem już, że kolejnym krokiem będzie wycięcie całej płyty stropowej i zastąpienie jej nową, poprawną.
I knew that the next step will be to notch the whole floor slab and replacing it with a new, correct.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przy okazji popatrzcie na wymalowane i założone gąsienice :-)

By the way, look at the painted and assembled tracks .
Ostatnio zmieniony 16 marca 2015, 23:10 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 22 marca 2015, 23:04

W relacji umknął mi jeden odcinek.
Przygotowanie wczesnej belki taranowej oraz poprawienie osłony km-u.
Abera błotniki pasują coraz lepiej.
In relation escaped me one episode.
Preparing early ramming and improve beam guard .
Aber`s fenders fit better every next step
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 marca 2015, 20:49 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Post autor: PITERPANZER » 10 lipca 2015, 20:54

Pewne projekty długo czekały, teraz gdy poszerzamy ofertę dodatków codziennie bliżej do ich zakończenia.
Koła nośne, półpajęczynna z perforowanym bandażem, koła nośne, napinające, lampy, klakson to ostatnie z dodatków do T34. Czekam na właz mechanika z prawdziwego zdarzenia, włazy z zawiasami i będzie można kończyć projekty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 lipca 2015, 21:12 przez PITERPANZER, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
PITERPANZER
Site Admin
Kontakt:

Re: T34-76 hexagonal turrets

Post autor: PITERPANZER » 11 sierpnia 2018, 08:27

Some pics from progress and use new resin parts early commander cupola, burnt out road wheel.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Relacje z budowy / Construction report / Bauberichte”