Crusader Mk III / Modelik.

Moderatorzy: Tommy T.B., mrafalsk

Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Crusader Mk III / Modelik.

Post autor: Luzak »

Witam :honoring: , Wreszcie skończyłem Crusadera. Moim zdaniem opracowanie jak i moje wykonanie są średnie. Model dość mocno ubrudzony suchymi pastelami, żeby jakoś przełamać ten pastelowy kolorek. Największe problemy miałem z oklejeniem wieży oraz z układem jezdnym, ponieważ częsci nie bardzo chciały pasować. Ostatnia fotka przedstawia zdjęcie rodzinne całe mojej dotychczasowej kolekcji modeli z 1Dpanc.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

--
Ostatnio zmieniony 24 września 2018, 16:40 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.
Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju »

Mi się podoba i kiedyś też sobie go skleję. Trochę mało zdjęć. Dorzuć coś więcej.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"
Awatar użytkownika
Tommy T.B.
Czołgista / Tankman

Post autor: Tommy T.B. »

Całkiem przyjemnie Ci wyszedł ten model :Default:
Oczywiście można by się przyczepić tego czy tamtego, ale ogólnie jest OK :okok:

Luzaku, przed ewentualnym wrzuceniem dodatkowych zdjęć, proponowałbym zmianę tła i jakości robienia zdjęć. To płótno raz jest białe, a raz odcienie różu, fioletu i błękitu (bynajmniej u mnie tak wyświetla na laptopie), to też przekłamuje kolory modelu ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2016, 19:28 przez Tommy T.B., łącznie zmieniany 1 raz.
Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Tommy, Ze zdjęciami cały czas walczę, ale niestety jest to moja pięta Achillesowa, że tak powiem. Patent z prześcieradłem na kanapie podpowiedział mi Piterpanzer, ale najwyraźniej coś zrypałem. A co do tych rzeczy których można by się przyczepic to które rzeczy masz na myśli? Pytam, bo chciałbym wiedzieć co poprawić przy następnych modelach.
Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2016, 19:43 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek
Czołgista / Tankman

Post autor: Arek »

1. Co do modelu to widać, że robisz postępy i każdy następny jest lepszy.
2. Co do zdjęć. Prześcieradło to dobry pomysł. Ale prześcieradło powinno być wyprasowane bo te po przespanej nocy nadają się raczej średnio. :mrgreen: . A tak na poważnie. O ile pamiętam zdjęcia robisz telefonem. Czy jest tam opcja ustawiania balansu bieli. Np. (światło dzienne, jarzeniówka, żarówka, tryb automatyczny). Jeśli jest coś takiego to dostosuj tryb do aktualnego oświetlenia(nie używaj trybu automatycznego) i wyłącz lampę błyskową.
Ja sam mam problemy z tematem zdjęć. Ich wykonywanie powinno zabierać minimum czasu bo mi go szkoda na takie pierdoły i czasami zwyczajnie nie chce mi się do tego przykładać. Wiem, że zimą trudno o naturalne światło dzienne ale chyba jest to najlepsza opcja. Jak jest słonecznie to mam takie światło przez ok 40 min około godziny 09.30 i tylko w sobotę lub niedziele. (uroki mieszkania w bloku). Ale czasami warto poczekać.
Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Arek, poszukam balansu bieli, gdzieś powinien być. A ze zdjęciami będę dalej walczył.
Endrju
Czołgista / Tankman

Post autor: Endrju »

Jeśli mogę i ja coś doradzić to przy słabszym oświetleniu automat ustawia relatywnie duży otwór przesłony i relatywnie długi czas naświetlania. Pojawiają się wtedy dwa podstawowe problemy 1 - poruszone (nieostre) zdjęcie - aby temu zaradzić robiąc zdjęcie telefonem oprzyj go w momencie robienia zdjęcia o coś stabilnego (stół, krzesło, ścianę) ale oprzyj aparat a nie łokcie lub dłonie ponieważ naciskając spust migawki zawsze poruszasz aparatem 2 - mała głębia ostrości (przód ostry, tył nieostry) - ten problem jest trudniej zlikwidować w aparacie-telefonie, ale robiąc zdjęcie z większej odległości można problem nieco zmniejszyć. Oczywiście robiąc tak zdjęcie musisz je później poobcinać w jakimkolwiek programie graficznym.
Niech karton będzie z Wami.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: Renault 17 FT, T-70, BRDM-2
Poczekalnia: SdKfz 251 D "Starówka"
Luzak
Czołgista / Tankman
Kontakt:

Dzięki za rady. Jak będę robił następne zdjęcia to na pewno skorzystam
Awatar użytkownika
Wojtek
Czołgista / Tankman

Post autor: Wojtek »

Gratuluję kolejnego modelu. :okok:
Model fajnie wyretuszowany, no i widać, że dobrze poradziłeś sobie z problemami o których pisałeś bo nie odbiło się to na modelu.
Co do zdjęć to się nie czepiam jeśli robisz komórką, bo to trudniejsze niż zrobienie zdjęć aparatem.
A czy robisz komórką czy aparatem to i tak najistotniejsze jest światło.
Oby tak dalej. :okok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria pojazdów polskich / Polish vehicles gallery / ”